امروز: شنبه 11 آذر 1402, Saturday 2 December 2023

آریو ورزش: سرمربی تیم فوتبال بزگسالان نفت و گاز گچساران گفت : تمرینات این تیم از عصر امروز یکشنبه بدلیل نبود اعتبار مالی لازم با تصمیم هیئت مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تعطیل شد.

آریو ورزش: سرمربی تیم فوتبال بزگسالان نفت و گاز گچساران گفت : تمرینات این تیم از عصر امروز یکشنبه بدلیل نبود اعتبار مالی لازم با تصمیم هیئت مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تعطیل شد.

 

بهمن فرازمند سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان نفت و گاز گچساران افزود:  : از سوی مدیریت باشگاه پیغامی به من رسیده که امکان تیم داری وجود ندارد و بایستی تمرینات تعطیل شود.

بهمن فرازمند در گفتگو با آریو ورزش گفت: در شرایطی که با قرارداد سفید کار را در فصل جاری با تیم فوتبال شهرم آغاز کردیم اما امروز پیغامی داشتم مبنی بر تعطیلی ورزش قهرمانی نفت بدلیل نبود بودجه لازم برای فصل جاری مسابقات و به این ترتیب دیگر امکان ادامه کار برای تیم مهیا نیست.

فرازمند افزود: از روز اول مدیرعامل شرکت و مدیران ورزش نفت حمایت خوبی از ما داشتند و قول همکاری در بخش خدمات و تدارکاتی را به ما داده بودند اما متاسفانه امروز دیگر حتی بودجه لازم برای تمرین کردن تیم هم وجود ندارد و در شرایط سخت کرونا ما حتی امکان تهیه آب معدنی هم برایمان مقدور نیست.

وی با بیان اینکه در چند هفته گذشته اقدامات خوبی در خصوص جذب بازیکنان بومی صورت گرفت افزود: برای شناسایی و انتخاب بازیکنان بومی شهر به شهر استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرهایی که تاسیسات نفتی در آنها قراردارد را حضور پیدا کردیم و استعدادهای بسیاری را شناسایی کردیم اما بودجه حتی یک جای خواب و غذا برای اقامت بازیکنان خوابگاهی را هم نداریم.

این سرمربی شاغل در لیگ دسته دوم فوتبال کشور گفت: شور و نشاط خوبی در تمرینات با بازیکنان بومی حاکم بود و قطعا فصل جاری را می توان سال تحول فوتبال در بازیکنان بومی دانست که متاسفانه تا اینجا با وجود تلاش مسئولان بودجه کافی فراهم نشده است.

این صحبت های فرازمند در حالی مطرح می شود که ورزش قهرمانی وزارت نفت در فصل جاری با کاهش بسیار زیاد اعتبارات مالی مواجه شده است و نه تنها گچسا ران بلکه سایر تیم هایی که در سطح مناطق نفتخیز جنوب فعالیت دارند هم با کاهش بودجه روبرو هستند.

هرچند فصل گذشته با پیگیری های صورت گرفته مسئولان وزیر نفت نامه اختصاص چهار میلیارد تومان بودجه برای ورزش قهرمانی نفت وگاز گچساران را خود شخصا امضا و این خبر در رسانه های محلی بازتاب بسیاری داشت اما شواهد نشان می دهد که این بودجه متاسفانه در فصل قبل به ورزش قهرمانی اختصاص نیافته و تلاش های مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برای جذب این اعتبار بی نتیجه مانده است.

به نظر می رسد اعتبار 4 میلیارد تومانی که قرار بود ناجی ورزش قهرمانی نفت و گاز گچساران شود، امروز موجب نابودی کامل آن شده و جوانان ورزشکار و با استعداد این دیار نفتخیز اما محروم ، دیگر سهمی از ورزش نفت نخواهند داشت.

ورزش نفت و گاز گچساران که روزگاری در سطح ورزش کشور حضوری پررنگ داشت امروز بدلیل کاهش بسیار زیاد بودجه ورزش قهرمانی وزارت نفت شرایط خوبی ندارد و بسیاری از تیم های قهرمانی صاحب نام همچون هندبال، واترپلو ، تنیس روی میز ، والیبال نشسته ، هاکی و فوتبال با شرایط بسیار بدی روبرو هستند.

امتیاز تنها تیم لیگ دویی استان در آستانه واگذاری!  

در صورتیکه خبر مربوط به تعطیلی تمرینات تیم فوتبال بزرگسالان نفت و گاز گچساران قطعی شود و این تیم از مسابقات لیگ دسته دوم کشور انصراف خود را اعلام کند قطعا این تیم به لیگ دسته سوم سقوط خواهد کرد یا مالکیت اصلی این تیم اقدامی نسبت به فروش امتیاز آن کند و یا مالکیت خصوصی این تیم اقدام به تیم داری نماید.

بنابر اسناد ومدارکی که به این پایگاه خبر ارسالی شده است و به زودی منتشر خواهد شد امتیاز تیم فوتبال بزرگسالان نفت و گاز گچساران شخصی بوده که در این سال ها بدون دریافت هزینه ای این تیم را در اختیار باشگاه نفت و گاز گچساران قرارداده است.

حال باید دید سرنوشت تیم های قهرمانی این باشگاه ریشه دار و با قدمت کشور به کجا خواهد رسید و آیا استاندار و مسئولان استانی حمایت از این تیم ها خواهند کرد یا خیر؟

در سال های گذشته تنها باشگاه نفت و گاز گچساران به صورت جدی نام ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد را سرپا نگه داشته بود که با این اتفاق ناگوار ورزش این استان دچار بحران جدی در سطح ملی و رده های باشگاهی خواهد شد.

اما ظاهرا این موضوع تاکنون برای مسئولان استانی اهمیت زیادی نداشته است و به زودی شاهد تعطیلی همه رشته های ورزشی این باشگاه خواهیم بود.

اگر بخواهیم مقایسه ای برای روشنگری مسئولان استانی داشته باشیم بهتر اشاره ای کوتاه به تیم استقلال ملاثانی که با دست خالی و با مالکیت شخصی در دو فصل از لیگ سه به لیگ دو و در فصل قبل به لیگ یک فوتبال کشور صعود کرد ، اما مورد حمایت مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت تا شهر ملاثانی که یک از شهرهای کمتر توسعه یافته جنوب کشور است و حتی یک هتل مناسب هم برای اقامت تیم ها ندارد امروز در سطح کشور با فوتبالش شناخته شود.

مرثیه ای که امروز برای ورزش گچساران و استان کهگیلویه وبویراحمد باید خواند تنها مقصر آنها مسئولان نفتی نخواهند بود و همه مسئولانی که با وعده های خود و عدم حمایت قاطع از باشگاه نفت شرایط را به سمت نابودی ورزش قهرمانی نفت و گاز گچساران سوق دادند در این ماجرای تلخ سهیم هستند.